Ekonomi

23. Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı Xiamen’de Başladı

XIAMEN, 8 Eylül (Xinhua) — 23. Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı (CIFIT) Cuma günü Çin’in güneydoğusundaki Fujian eyaletinin Xiamen şehrinde açıldı. Fuar, yatırımların artırılması ve küresel ekonomik toparlanmanın desteklenmesi amacıyla düzenleniyor.

“Açık ve Entegre: Yüksek Kaliteli Gelişimin Anahtarı” temalı dört gün süren etkinlik, açılış töreniyle başladı. Etkinlikte forumlar, seminerler, stantlar ve iş eşleştirme oturumları da dahil olmak üzere bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarda yatırıma ilişkin çeşitli araştırma raporları da yayınlanacak.

Yaklaşık 120.000 metrekarelik alanı kapsayan etkinlikte dijital ekonomi, akıllı üretim, yeşil ve düşük karbonlu kalkınmanın yanı sıra kırsal alanların yeniden canlandırılması konularına odaklanılıyor.

Fuar kapsamındaki stantlara dünyanın dört bir yanından 1.000’den fazla kuruluş ve işletme katıldı.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü başta olmak üzere birçok uluslararası kuruluşun katıldığı fuara bu yıl önceki yıllara göre sayı ve katılım düzeyinde artış yaşandı.

Fuarın bu yılki onur konuğu ülkeleri olarak Brezilya, Sırbistan ve Katar belirlendi.

İlk kez 1997 yılında düzenlenen CIFIT, ikili yatırımların artırılması ve küresel kalkınmanın kolaylaştırılması açısından önemli bir platform haline geldi.

ozvatan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu