Ekonomi

61 ihracatçı birliği depremzedeler için ayni ve nakdi yardım seferberliği başlattı

İHKİB’den yapılan açıklamaya göre, birlik tarafından düzenlenen İstanbul Hazır Giyim ve Moda Fuarı’nın (IFCO) üçüncüsü İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı.

Fuarda yaptığı konuşmanın yer aldığı açıklamada, TİM ve İHKİB Lideri Mustafa Gültepe, deprem felaketi nedeniyle tüm ülkenin yasta olduğunu belirtti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Gültepe, şunları kaydetti:

“Acımız büyük. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın en kısa sürede sağ salim kurtarılmalarını temenni ediyoruz. Tarihte eşine az rastlanan bu büyük felaketin yaralarını sarmak için el ele vermeli, kenetlenmeliyiz. ve iş birliği yapıyoruz.Kış koşullarında evsiz kalan depremzedelerimiz için tek ihracat ailemiz ihracatçı ailemiz.TİM öncülüğünde 61 ihracatçı birliğini depremzedeler için ayni ve nakdi yardım seferberliği başlattık. yardım malzemeleri dün akşam yola çıktı.İhracatçılarımızdan gelen yardım malzemelerini bir an önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için ekiplerimiz canla başla çalışıyor.Böyle bir dönemde fuar düzenlemek çok zor.Ancak ekonomik olarak ne kadar güçlüysek, depremin yarattığı tahribatı ne kadar çabuk onarabilirsek, güçlü olduğumuz branşların potansiyelini özellikle küresel pazarlarda harekete geçirmeliyiz diye düşünüyorum.Ekibi, istihdamı ve 21 milyar doları aşan ihracatıyla, t ülkemiz ekonomisi için kritik öneme sahiptir. 750 bine yakın kişiye istihdam sağlayan sektör, ülkemize yılda 18-19 milyar dolar döviz kazandırıyor. Bu şube için 40 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için IFCO’nun kaldıracını maksimum seviyede kullanmak istiyoruz.”

haberakcadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu