Haber

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için sinyal veren Mansur Yavaş’tan yeni açıklama: İkisi de evet dese yapardım

Dün ilk kez cumhurbaşkanlığı adaylığı sinyalini veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bir açıklama daha geldi ve “Altı Masa liderlerinin ortak kararı olursa bunu görev kabul edeceğim” dedi.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU İMZALANDI

Halk TV ekranlarına konuk olan Yavaş, “Bu konu beni aşar, Altı Levha’nın konusudur. Başkanımızın ve Sayın Akşener’in rızasıyla yapılmayan hiçbir işe girmem. Kararlarını tamamen destekliyorum. 2 yıldır aynı şeyi söylüyorum, “Dünkü televizyon yayınından sonra değerlendirmeler oldu. benim durumum aynı Ankara Büyükşehir ve deprem bölgesi çalışmalarına ağırlık veriyoruz” dedi.

“Şu anda 45 bin cenazemiz var”

Yavaş, açıklamasının devamında “2 yıl önce bütün televizyon programlarında söylediğimi hala söylüyorum” diyerek, şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve iradesi dışında hiçbir işlem yapmayacağım. Akşener Bey, gündemimizde de yok, şu anda 45 bin cenazemiz var, binlerce yaralımız var.”

“BENİM İÇİN BİR MİSYON” DEDİ

6 Masa’nın başkan adayını merakla beklerken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sürpriz çıkış oldu. Yavaş önceki gün yaptığı açıklamada “Altı Masa beni aday gösterirse görevimdir” ifadelerini kullanmıştı.

haber-pendik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu