Haber

Elazığ’da 169 deprem evi için kura çekildi

Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen depremlerde evleri yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan 169 konut için kura çekildi.

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde meydana gelen depremlerin ardından evleri yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşların yaralarını sarmak için başlatılan çalışma sürüyor.

Bu kapsamda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binasında merkezde 52, ilçelere bağlı belde ve köylerde 117 olmak üzere toplam 169 hak sahibi için kura töreni düzenlendi.

Vali Ömer Toraman, törende yaptığı konuşmada, 169 hak sahibinin kura çekilerek evlerine kavuşacağını söyledi.

Tamamlanan konutları vakit kaybetmeden hak sahiplerine teslim ettiklerini belirten Toraman, “Şehir merkezinde henüz evini teslim etmediğimiz vatandaş sayısı 274 oldu. Bugün bu sayı 52 parselle birlikte 222’ye düştü. Bugün yine noterimiz aracılığı ile köylerimizde yapımı tamamlanan köy evlerinin sayısı 274’tür.Türkiye’de 117 konut için kura çekiyoruz.Bugün itibari ile toplam konut teslimini gerçekleştirdik. 21 bin faydalanıcı vatandaşımız.” sözlerini kullandı.

İlgili tüm kurum ve kuruluşların özverili çalışmaları ile başarılı bir noktaya geldiklerini belirten Toraman, vatandaşların yeni konutlarının güzel olmasını diledi.

haber-tutak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu