Haber

Hatay’da çevre temizliği ve şebeke suyu temini çalışmaları devam ediyor

Hatay Valiliği Koordinatörlüğüne atanan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, çevre temizliği ve şebeke suyu temini, ilaçlama, wc ve duş hizmetleri, sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların bakımı ile gıda güvenliği konularında çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Masatlı, Antakya ve Defne ilçelerine su sağlayan arıtma tesisindeki çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Tesisin sarsıntı sonrası durumu ve faaliyete geçme sürecindeki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Masatlı, bu alandaki çalışmaların da yakında tamamlanacağını bildirdi.

Antakya’ya su sağlayan 5 bin 10 bin ton kapasiteli ana depolara gelen hatların arızalanmasının ardından bazı bölgelerde şebekeye su verilmeye başlandığını bildirdi.

Hatay genelinde koordinasyonunu yaptığı çevre temizlik çalışmalarının devam ettiğini anlatan Masatlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Salgın hastalıklarla mücadele ve kentte hijyenin sağlanması amacıyla Hatay’da ilaçlama faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda gruplarımız gece gündüz çalışıyor. Çevre temizliği en hassas olduğumuz noktalardan biri. Bu alanda titizlikle çalışıyoruz. Kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak şehrin geneline şebeke suyu sağlıyoruz. “Hatay ve depremden etkilenen diğer illerimizi eski haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor, vatandaşlarımız bundan emin olabilir. Devletimiz ve milletimiz bir an önce bu felaketin yaralarını sarmak için kenetlenecektir.”

gumushacikoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu