Haber

Kars için kuvvetli rüzgar ve sel uyarısı

Meteoroloji Kars için şiddetli rüzgar ve sel uyarısı geldi.

Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Olumsuz sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtınalar, ulaşımda aksamalar ve heyelanlara karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Kars ve yörede havanın parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bugün öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği Kars, Ağrı ve Iğdır’da rüzgarın güneyli, zaman zaman orta kuvvette eseceği kaydedildi.

Son meteorolojik değerlendirmelerde 14.06.2023 Çarşamba akşamından Perşembe akşamına kadar kuzeydoğu kesimlerde beklenen gök gürültülü sağanak yağışın Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı iddia ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, ulaşımda aksama ve toprak kayması gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu