Haber

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutladı

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladı.

Buhara, mesajında, Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük kahramanlıklarla kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına ulaşmanın gururunu ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

En zor şartlarda gösterilen destansı çabalar sonucunda büyük bir armağanın geride kaldığını vurgulayan Buhara, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” unsuruyla bunun sonsuza kadar var olacağını belirtti.

Cumhuriyetin, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma kararlılığının, geleceğe inancın, çocuklara parlak umutların adı olmaya devam edeceğini vurgulayan Buhara, şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye, her zamankinden daha güçlü ve daha güçlüdür. Cumhuriyetin getirdiği başarılarla çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerleyen devletimiz, ulaşımdan sağlığa, sanayiden kültüre her alanda büyük ilerlemeler kaydetmiştir. bilim ve teknolojiye eğitim veren, tam bağımsızlık hedefi doğrultusunda dünyanın en güçlü ve güçlü ülkelerinden biridir.” Saygın ülkeler arasında yerini almıştır. Köklerinden beslenen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesillerin kararlılığı ve çalışkanlığı sayesinde ülkemizin her geçen gün güçlenmeye, gelişmeye ve gelişmeye devam edeceğine inanıyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadeleler. “Kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu