Yaşam

Mesleki Eğitim Osmangazi’de Devam Ediyor

Osmangazi Belediyesi’nin vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek adına düzenlediği kurum içi mesleki eğitim seminerleri devam ediyor. Güvenlik görevlisine yönelik düzenlenen 5 günlük seminerde güvenlik görevlisine “Etkili İletişim ve Zor İnsanlarla Başa Çıkma Yolları” eğitimi verildi.

Vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışanlara yönelik eğitim programları düzenleyen Osmangazi Belediyesi, son olarak güvenlik çalışanlarına yönelik “Etkili İletişim” eğitimi verdi. Uzman çalışanın güvenlik görevlileri için düzenlediği 5 günlük eğitim seminerine katılan güvenlik görevlisine, vatandaşlarla iletişim kurarken dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi verildi. 5 grup halinde Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen seminere katılan işçiler, belediyenin kapısını çalan vatandaşlarla doğru ve etkili temas kurmanın yolları hakkında bilgilendirildi.

Yaptıkları yatırımlar ve hizmetlerle Türkiye’deki birçok yerel yönetime örnek bir belediye olduklarına değinen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bugüne kadar eğitim, öğretim gibi vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu her alanda günü kurtarmıyoruz. sağlık, spor, çevre ve sosyal sorumluluk ama kalıcı yatırımlar ve hizmetler. yaptık. Bu yatırımları yaparken vatandaşlarımıza daha yeterli hizmet verebilmek ve hizmet kalitesini artırmak adına çalışanlarımıza yönelik birçok eğitimler de düzenledik. Daha çağdaş ve yaşanabilir bir Osmangazi için geliştirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz projelerin yanı sıra vatandaşlarımızın kurumdan aldıkları hizmetin kalitesini artırmak için düzenlediğimiz kurum içi eğitimler de dikkat ettiğimiz konular arasında yer alıyor. Devlet kapısının çaldığı ilk kapı olan belediyemizde vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alması için işçilerimize yönelik düzenlediğimiz bu tür eğitimler bundan sonra da devam edecek.”

“Zor İnsanlarla Etkili İletişim ve Başa Çıkma Yolları” konulu eğitim seminerinin sonunda seminere katılan çalışanlara sertifikaları Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasine Ardalı tarafından verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu