Haber

Gemi Japonya açıklarında battı: 2 ölü, 8 kayıp

Japonya’da bir kargo gemisi battı, 22 mürettebattan 13’ü kurtarıldı. Kurtarılan mürettebattan 2 kişi hayatını kaybetti, 6’sı bilinçsiz. 8 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Hong Kong’a kayıtlı kargo gemisi ‘Jintian’ Salı günü saat 23:15’te bir imdat çağrısı yaptı. Davetiyede, geminin su almaya başladığı ve 22 kişilik Çinli ve Myanmarlı mürettebatın cankurtaran botlarına bindiği bildirildi. Odun taşıyan geminin neden battığı belli değil, ancak bir Sahil Güvenlik sözcüsü, aramanın en güçlü rüzgarlar sırasında geldiğini söyledi. Çevredeki diğer gemilerden alınan bilgilere göre gemi saat 02.46’da tamamen battı.

Sahil Güvenlik ekipleri yaptıkları ilk açıklamada, Danjo Adaları’nın 110 kilometre batısında yüzerken 4 kişinin bulunduğunu, ardından bir kişinin daha kurtarıldığını bildirdi. Hayatta kalanların Çin uyruklu olmaları dışında mevcut durumları hakkında ilk açıklama yapılmadı.

Güney Kore Sahil Güvenliği yaptığı açıklamada, helikopterle Güney Kore’ye götürülen kurtarılan mürettebattan 6’sının bilinçsiz olduğunu ve 2’sinin inişten kısa süre sonra öldüğünü söyledi.

Geminin battığı yer, Nagazaki ile Güney Kore’nin Jeju Adası’nın ortasında. Bölgedeki şiddetli hava koşulları nedeniyle birçok uçuş iptal edildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu