Haber

Öğrencilerin ilk tatili başladı

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyıl tatili dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu.

“Sevgili öğrenciler, bir haftalık yarıyıl tatiliniz bugün başladı. Tatiliniz boyunca dinlenmeyi, eğlenmeyi ve hobilerinize vakit ayırmayı unutmayın. Kütüphanelerde geçirdiğiniz zamanı kendinizi geliştirmek, tarihi ve doğal güzellikleri tanımak için değerlendirin. Yaşadığınız bölgenin güzelliklerini keşfedin ve size yeni kapılar açabilecek farklı aktivitelere katılın. Öğrenmek asla öğrenmekle ilgili değildir.” Sınır yok, sürekli yeni şeyler öğrenmenin sırlarını keşfedin.”

Tekin, öğretmenlere gönderdiği mesajda, “Değerli meslektaşlarım yoğun bir dönemi geride bıraktık. Eğitim faaliyetlerini planlamak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olan bu dönemde online olarak gerçekleştireceğiniz seminer çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Eğitimde alanın gücüne inanan, istişare kültürünün şekillendirdiği eğitim anlayışımızla çocuklarımızı yetiştiriyoruz.” “Geleceğe birlikte hazırlanacağız. İyi tatiller.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu